Inactivated Disposable Virus Collection Tube & Transportation, Preservation Medium, 10x50szt/500szt

  • Kod: 19-1302
  • Producent: BIOLOGIX Group

FDA Registration No.:3013291366

DUŻA ILOŚĆ NA MAGAZYNIE I SZYBKA REALIZACJA

Zastosowanie:

Ma zastosowanie do pobierania i transportu próbek klinicznej grypy, ptasiej grypy, HFMD, odry i innych próbek wirusów, a także próbek mykoplazm, osocza mocznika, chlamydii i innych.

Właściwości:

1. Medium zawiera skuteczny inaktywator wirusów, który może inaktywować próbki wirusa i chronić RNA przed degradacją, skutecznie zmniejszając w ten sposób ryzyko zanieczyszczenia aerozolami.

2. BSA dodano jako stabilizator białka, chroniąc próbki wirusów i poprawiając szybkość separacji.

3. Odpowiednie zagęszczanie  zapobiega wyciekom, zapewnia szczelność próbek, zgodnie z przepisami WHO i przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa biologicznego

 

PROCEDURA POSTĘPOWANIA

1.Zwilż wacik normalną solą fizjologiczną.
2. Odległość od nosa pacjenta do ucha pozwala oszacować odległość, na jaką należy włożyć wymazówkę.
3. Włożyć wymazówkę do jednego nozdrza prosto do tyłu (nie do góry) iz powrotem do nosogardzieli i pozostawić na miejscu na 15-30 sekund, a następnie obróć wymazówkę 3 razy i powoli wyjmij wymazówkę, jak pokazano poniżej.
4. Włożyć końcówkę wymazówki do probówki zawierającej VTM, odłamać w miejscu pęknięcia, końcówkę wacika należy zanurzyć w cieczy.
5. Mocno dokręć nasadkę na rurce i upewnij się, że tak oznaczone. Włóż tubę do plastikowej torby i zamknij ją.
6. Użyj różnych wymazówek, aby pobrać próbki z obu otworów nosowych a ten sam pacjent.
7. Zapewnić krótkotrwałe przechowywanie próbek w lodówce (poniżej 4 ℃).

SKŁADNKI ZESTAWU

Zawiera 1 wymazówkę i 1 probówkę zawierającą podłoże.

Podłoże klasyczne: bufor Hanka, antybiotyki, czerwień fenolowa, albumina surowicy bydlęcej, krioprotektant, bufor biologiczny.

Warunki przechowywania i ważność:

12 miesięcy przechowywania w temperaturze 5-25 ℃

INSTRUKCJA POSTEPOWANIA

Uwaga:

Jeśli potrzebny jest transport na duże odległości, zaleca się użycie warunków chłodniczych (5-25 ℃), aby zapewnić najlepsze wykorzystanie medium.

Środek konserwujący to czerwony, przezroczysty, nietrącający płyn. W przypadku zmiany właściwości, takich jak żółty, używanie jest zabronione.

Wymazy są jednorazowe i używane ściśle według standardowych procedur. Ponowne użycie jest surowo zabronione. Utylizacja-usuwanie powinno odbywać się zgodnie z odpowiednimi przepisami i regulacjami dotyczącymi ochrony środowiska.Przechowywać w suchym, czystym, dobrze wentylowanym pomieszczeniu bez gazów radioaktywnych. Nr partii można znaleźć w obszarze uszczelnienia opakowania. Okres ważności wynosi 2 lata. Zabrania się używania, jeśli opakowanie jest uszkodzone